Is bier glutenvrij?
VERMIJDEN
Nee. Normaal bier wordt gemaakt van gerst (en soms tarwe) en bevat gluten. Zoek naar bier dat is gebrouwen met glutenvrije granen.
Waarom
- Gerstemout is de basis van de meeste bieren; witbieren bevatten ook tarwe.
Let op
- 'Gluten-gereduceerde' of 'glutenvrij gemaakte' bieren zijn gemaakt van gerst en worden niet aanbevolen voor mensen met coeliakie.
Glutenvrije alternatieven
- Bier gebrouwen van sorghum, gierst of rijst
- Cider
- Wijn
Veelgestelde vragen
Is 'glutenvrij gemaakt' bier veilig voor mensen met coeliakie?
Het wordt over het algemeen niet aanbevolen, omdat testen niet betrouwbaar kan bevestigen dat het veilig is.
Wil je een specifiek product of gerecht checken?
Krijg een persoonlijk antwoord dat ook rekening houdt met je andere allergieën of aandoeningen.
Check bier voor mijAlgemene informatie, geen medisch advies. Lees altijd het etiket en overleg met je arts of diëtist.

