Glutenvrij-gids

Is het glutenvrij? Duidelijke antwoorden bij coeliakie en glutengevoeligheid.

Deze labels gaan over het onderwerp van deze gids. Check je eigen profiel voor een persoonlijk antwoord.

14 resultaten

LIJKT GESCHIKT

Is rijst glutenvrij?

Ja. Gewone rijst – witte, zilvervlies-, wilde, basmati-, jasmijn- en zelfs 'kleefrijst' – is van nature glutenvrij.

LET OP

Is haver glutenvrij?

Alleen als het gecertificeerd glutenvrij is. Haver zelf bevat geen gluten, maar gewone haver is heel vaak besmet met tarwe, gerst of rogge.

LIJKT GESCHIKT

Is quinoa glutenvrij?

Ja. Quinoa is een zaad, geen glutenhoudend graan, en is van nature glutenvrij.

VERMIJDEN

Is sojasaus glutenvrij?

Meestal niet. De meeste sojasaus wordt gebrouwen met tarwe. Tamari is vaak tarwevrij, maar controleer het etiket op 'glutenvrij'.

VERMIJDEN

Is bier glutenvrij?

Nee. Normaal bier wordt gemaakt van gerst (en soms tarwe) en bevat gluten. Zoek naar bier dat is gebrouwen met glutenvrije granen.

LIJKT GESCHIKT

Is maïs glutenvrij?

Ja. Maïs, maïsmeel, polenta en maïzena zijn van nature glutenvrij.

LIJKT GESCHIKT

Zijn aardappelen glutenvrij?

Ja. Gewone aardappelen zijn van nature glutenvrij.

LIJKT GESCHIKT

Is boekweit glutenvrij?

Ja. Ondanks de naam is boekweit geen tarwe en is het van nature glutenvrij.

VERMIJDEN

Is spelt glutenvrij?

Nee. Spelt is een tarwesoort en bevat gluten.

VERMIJDEN

Is couscous glutenvrij?

Nee. Couscous wordt gemaakt van tarwegriesmeel en bevat gluten.

VERMIJDEN

Is gerst glutenvrij?

Nee. Gerst bevat gluten (hordeïne) en is niet veilig in een glutenvrij dieet.

VERMIJDEN

Is rogge glutenvrij?

Nee. Rogge bevat gluten (secaline) en is niet veilig in een glutenvrij dieet.

LIJKT GESCHIKT

Is popcorn glutenvrij?

Ja. Gewone popcorn wordt gemaakt van maïs en is van nature glutenvrij.

LET OP

Is sushi glutenvrij?

Soms. Rijst en rauwe vis zijn glutenvrij, maar sojasaus, imitatiekrab, tempura en sommige sauzen bevatten meestal tarwe.