Is sojasaus glutenvrij?

VERMIJDEN

Meestal niet. De meeste sojasaus wordt gebrouwen met tarwe. Tamari is vaak tarwevrij, maar controleer het etiket op 'glutenvrij'.

Waarom

  • Traditionele sojasaus wordt gefermenteerd uit sojabonen en tarwe.

Let op

  • Marinades, teriyaki, roerbakgerechten en sushi in restaurants.
  • Niet elke tamari is tarwevrij.

Glutenvrije alternatieven

  • Glutenvrije tamari
  • Coconut aminos
  • Gecertificeerd glutenvrije sojasaus

Veelgestelde vragen

Is tamari glutenvrij?

Veel merken wel, maar sommige bevatten tarwe. Zoek naar een glutenvrij label.

Is teriyakisaus glutenvrij?

Meestal niet, omdat het gebaseerd is op gewone sojasaus.

Wil je een specifiek product of gerecht checken?

Krijg een persoonlijk antwoord dat ook rekening houdt met je andere allergieën of aandoeningen.

Check sojasaus voor mij

Algemene informatie, geen medisch advies. Lees altijd het etiket en overleg met je arts of diëtist.

Meer vragen over gluten