Is spelt glutenvrij?

VERMIJDEN

Nee. Spelt is een tarwesoort en bevat gluten.

Waarom

  • Spelt is een oer-tarwesoort. Het is niet geschikt bij coeliakie of een tarweallergie.

Let op

  • Broodsoorten met 'oergranen' en 'tarwevrij' brood die spelt, eenkoren, emmer of kamut gebruiken.

Glutenvrije alternatieven

  • Boekweit
  • Teff
  • Sorghum
  • Gecertificeerd glutenvrij havermeel

Veelgestelde vragen

Is spelt oké bij glutensensitiviteit?

Nee – spelt bevat gluten en moet vermeden worden in een glutenvrij dieet.

Wil je een specifiek product of gerecht checken?

Krijg een persoonlijk antwoord dat ook rekening houdt met je andere allergieën of aandoeningen.

Check spelt voor mij

Algemene informatie, geen medisch advies. Lees altijd het etiket en overleg met je arts of diëtist.

Meer vragen over gluten